website maker software

Sezónna ponuka medu


Včelí med odzrkadľuje charakter regiónu, krajiny z ktorej pochádza. Svojim zložením je každý rok iný, čo je spôsobené súhrou nektarodajnosti rôznych rastlín a počasím vhodným pre znášku nektáru práve v období kvitnutia týchto rastlín. Jeho množstvo je závislé na množstve tvoreného nektáru alebo medovice, na počasí a tiež na sile včelstva - početnosti populácie včiel v úli. Preto je každý rok iný med a v rôznom množstve. Niektoré roky sú bohatšie, iné chudobnejšie.
Preto je pri jednotlivých medoch danej sezóny vždy uvedená jeho dostupnosť. Ak je Váš obľúbený med už vypredaný, žiaľ musíte počkať až do nasledujúcej znášky. Alebo práve nastal čas vyskúšať iný druh medu. Pre prípad, že si chcete nakombinovať viac chutí medu, sme pre Vás pripravili aj menšie, 400 g balenia. Veríme, že si z ponuky vyberiete a tešíme sa na Vašu návštevu v drevenici.


Medy zo sezóny 2019

Mobirise

Jarný med

Tento med je z jarných kvetov a ovocných stromov zo sadov v oblasti Veľký Krtíš. Včelstvá v tejto lokalite nemali v dolete repku a tak je charakter tohto medu doplnený znáškou včiel z agátu. 

950 g Dostupné
400 g Dostupné

Mobirise

Agátový med

Pre spotrebiteľa je tento med známy najmä svojimi typickými vlastnosťami. Dlho zostáva v tekutom stave a je priehľadný so slabožltým nádychom. Je menej aromatický a jeho chuť nie je príliš výrazná, preto ho s obľubou používame do marinád ale aj ako sladidlo do kávy či bylinkového čaju. Pôvod medu je región Veľkého Krtíša.

950 g Dostupné
400 g Dostupné

Mobirise

Jarný med 

Je to med, ktorý včely vytvoria z nektáru kvetov repky olejnej. Pôvodom je tento med z Liptova, zo včelnice blízko Liptovského Mikuláša. Vytáčanie tohto medu je u nás prvým vytáčaním. Preto je tento med vytváraný aj z nektáru kvetov ovocných stromov, prípadne prvých jarných kvetov. Repkové medy sa vyznačujú prevahou glukózy nad fruktózou, čo spôsobuje ich rýchlu kryštalizáciu. Med je pred použítím možné opäť uviesť do tekutého stavu vo vodnom kúpeli, ktorý nesmie presiahnúť teplotu nad 43 °C.

950 g Dostupné
400 g Dostupné

Mobirise

Lesný kvetový med

Je to med zo včelnice z podhorskej liptovskej obce Pavčina Lehota. Jedná o medobranie koncom júla, preto má tento med v sebe zahrnutú znášku z kvetov lipy, kvetov podhorských lúk a horských čistín, a tiež časť medovicovej znášky (lipa, smrek). 

950 g Dostupné
400 g Dostupné

Adresa

Pavčina Lehota 130
031 01  Liptovský Mikuláš

Kontakt

Email: honeybee@honeybee.sk
Phone: +421 949 478 618
Phone: +421 949 478 519